Jak na množení brambor
Plody brambor, které obsahují semena, visí na rostlině podobně jako rajčata. Před šedesáti lety se ještě dalo zažít, že před sklizní bramborové plody zežloutly, ale dnes je musíme sklízet převážně zelené, a pak nechat dozrát. Tyto plody brambor se pak rozříznou, vyjmeme četná semena a nasušíme je. Sázejí se pak podobně jako rajčata ve skleníku, případně můžeme sázet do květináčů a ty pak postavit na okno a nechat stát v dobře vytápěné místnosti. V tomto případě bude nejlepší, pokud využijeme k sadbě brambor poslední kořenové dny, kdy se Slunce nachází před souhvězdím Kozoroha.
Když rostlinky mají již druhý pár listů vyvinutý, tak je můžeme sázet do palet, nebo můžeme použít rašelinové květináčky. Půda v květináči se připraví za pomoci rohovinového hnoje, kterým se potřísní, a potom vše dobře promícháme. V polovině května budou tyto rostliny dosahovat výšky od dvanácti do patnácti centimetrů. Nyní již můžeme tyto rostliny odebrat a pak vysadit venku do otevřené krajiny. Na podzim sklízíme jejich semínka na sazenice, zase na příští rok. Ve všech testovaných výsadbách bramborových semínek, v různých souhvězdích, nejlépe přežily rostlinky ze semen sázených v Kozorožci.
Další možností množení brambor je přes očka. Zakladatel bio-dynamického zemědělství, Rudolf Steiner, pro regeneraci brambor doporučoval zasadit střední očka brambor. Během zkoušení této metody oček se po letech pokusů v konstelacích ukázaly měsíční dny Berana jako ty nejlepší. Uřízneme prostřední očka brambor ve velikosti jeden až dva centimetry, jako když loupeme brambory, a umístíme je do půdy ve vzdálenosti deseti centimetrů, do hloubky asi tří centimetrů, a to povrchem řezu dolů. Tato činnost by se měla provádět, když je měsíc před souhvězdím Berana. Vůbec všechny pěstitelské práce a sklizeň brambor bude nejlepší provádět v Měsíci před Beranem. Sklízíme relativně malé brambory, které pak v následujícím roce v kořenových dnech sázíme a pěstujeme.