Na co si musíte dát pozor, pokud jedete autem do zahraničí
Dovolená v zahraničí nutně neznamená cestu letadlem či autobusem. Mnozí z nás na ni vyráží vlastním autem. Koneckonců je to mnohdy levnější a navíc můžete jet, kudy chcete. Nehledě na fakt, že v případě potřeby můžete kdykoliv zastavit, což se hodí, zvláště pokud jedete s dětmi. Ovšem ačkoliv vstup do Shengenského prostoru cestování do zahraničí minimálně v rámci Evropské Unie značně zjednodušil, stále to neznamená, že se jedná o jeden velký stát. Proto je potřeba se předem připravit. V první řadě je dobré si řádně nastudovat dopravní předpisy všech zemí, kterými budete projíždět.
Jedná se především o maximální povolené rychlosti, které se v každém státě liší, ale také například o to, jaká pravidla platí pro průjezd křižovatkou či kruhovým objezdem. Vyhnete se tak nepříjemnému překvapení či dokonce dopravní nehodě. Dále je to také povinná výbava automobilu. Podívejte se, co by měla obsahovat například autolékárnička či zda je nutné vézt sebou rezervní pneumatiku. Pokud cestujete s malými dětmi či zvířaty, nastudujte si pravidla, za kterých mohou být v automobilu. Někde jsou například požadovány dětské sedačky do vyššího věku než jinde. V mnoha státech pak platí přísnější pravidla pro převoz zvířat, kdy například nestačí to, že jsou upoutána na zadním sedadle, ale musí být kompletně oddělena od řidiče.
V neposlední řadě jsou to pak průměrné ceny pohonných hmot. To platí zvláště v dnešní době, kdy jdou jejich ceny prudce nahoru. Zjistěte si, zda se vám více vyplatí tankovat během cesty, nebo zda je levnější natočit si benzin či naftu do kanystrů zde v Čechách. Zde je dobré připomenout, že všechna tato opatření je dobrá učinit pro všechny země, kterými budete projíždět. Jistě, hledání veškerých informací může být poněkud zdlouhavé a obtížné, zvláště pokud jsou uvedeny pouze v jazyce daného státu. Nakonec se vám to však vyplatí. Koneckonců nejen u nás platí pořekadlo, že neznalost zákona neomlouvá.